Statisztikai összegző az UTE negyeddöntőjéről

ute_titanok

Mint legutóbb az alapszakasz végén, így most, a – számunkra – véget ért Erste Liga negyeddöntők után is megnézzük a csapat teljesítményét csakis a nyers adatok alapján. Nézzük először a DAB elleni párharc statisztikáit:

• 4 meccsből 4-et nyertünk, összesítésben 19:4-es gólkülönbséggel
  • csapatunk a párharc során meccsenként átlagosan 4,75 gólt szerzett, míg 1-et kapott
  • emberelőnyből 5 gólt szereztünk, az előnyös szituációkat 31%-os hatékonysággal váltottuk gólra
  • emberhátrányból mindössze 2 gólt kaptunk (egyiket kettős hátrányból), a hátrányos helyzeteket 91%-os hatékonysággal védekeztük ki
  • emberhátrányból 2 gólt is ütöttünk (egyiket Benk Andris 4 a 3 játékos ellen, másikat pedig Reed az utolsó meccsen 5 a 4 ellen)
  • a DAB az egész párharc folyamán nem vezetett ellenünk, döntetlen is csak 0:0-s meccsállásnál volt bármelyik találkozón
  • gólokat csak a mérkőzések második harmadában kaptunk a DAB-tól
  • a harmadik mérkőzésen összejött az idei második shutout Duschek Dávidnak (5:0)
  • túlszárnyaltuk az idény eddigi leghosszabb veretlenségi sorozatát (4), a mostani győzelmi szériánk már 5 meccs óta tart (KMH, majd a 4 DAB elleni meccs)

Most pedig lássuk a többi csapattal összevetett statisztikát! Minden csapat a cikk írásának idején 4 meccset játszott, így egy fair összevetésen alapulnak az alábbi eredmények:

• az UTE volt az egyetlen csapat, amely söpréssel, veszített mérkőzés nélkül jutott a legjobb 4 közé
  • a negyeddöntők összesített kanadai táblázatán Benk Andris a 3. (2+5), Siki a 4. (2+4), Reed és Ainsworth az 5. (3+2) helyet foglalja el
  • a plusz-mínusz mutatókban Duschek Dávid az első 11 ponttal, Reed a 3. 7-tel, Varga Arni, Henderson, Ainsworth és Benk Andris az 5. 6 ponttal
  • lövéshatékonyságban Pance vezeti a tabellát 60%-kal (5 lövésből 3 gól), Nagy Nilan és Ainsworth van még az első 10-ben 33 illetve 25%-kal
  • a kapusok között Dusi vezet 96,95%-os védési hatékonysággal (131 lövésből mindössze 4 kapott gól)
  • az alapszakaszban nagy probléma volt, hogy rengeteg lövés érkezett a kapunkra, ezt most sikerült lejjebb szorítani, a csapatok közül a 3. legkevesebb lövést kellett hatástalanítania Dusinak
  • büntetések tekintetében DiDiomete dobogós 16 perces eredményével, csapatszinten pedig 68 percet szedtünk össze, ami a 4. legtöbb a negyeddöntők mezőnyében
  • emberelőny-kihasználásunk a legjobb a versenyben lévő csapatok közül (31%), illetve mi szereztük a legtöbb gólt előnyös szituációkból (5)
  • hátrányok tekintetében a Szereda 100%-os hatékonysága mögött 91%-on állunk, mindössze 2 kapott góllal 21 büntetés alatt
  • hátrányok alatt szereztünk 2 gólt is, ez szintén a legtöbb a negyeddöntőkben
  • lövőszázalékban csapat szinten 13,57%-ot sikerült eérnünk, ami az első helyre rangsorol minket
  • meccsenként átlag 40-et lövünk kapura, illetve 32 lövés irányul a mi kapunkra

A fenti statisztikák alapján is látható, hogy folyamatosan fejlődik csapatunk, egyre hatékonyabbak játékosaink. A folytatásban e felfelé ívelő játék folytatását várjuk természetesen, ám hogy melyik csapat ellen lőhetjük majd az újabb gólokat, jelenleg még rejtély. Amennyiben ma este a papírforma szerint a fradi behúzza a 4. meccset a Titánok ellen, az Erste Liga elődöntőjében jöhet a Derbi, vagyis az UTE-FTC párharc. Ebben az esetben az első hazai meccsen szektorbezárással is számolni kellene majd a korábbi események miatt. Esetlegesen ez egy magyar bajnoki döntő is lehetne, amennyiben a DEAC nem jut az elődöntőbe (ez is leghamarabb ma lehet biztos).

Ha esetleg mégis a Titánok jutnának tovább, az alaposan megkavarná a kártyákat, erről itt értekeztünk. Legkorábban tehát a mai meccsek után lehetünk okosabbak, viszont bármi is történik, lila szempontból a lényeg, hogy e hét vasárnap előtt nem indulnak az elődöntők küzdelmei. Amint van információnk a következő ellenfelünkről, természetesen megírjuk.